Technologie

Níže naleznete vysvětlení jednotlivých výrazů používaných na těchto stránkách, ale i mimo ně. Doufáme, že Vám tyto popisy pomůžou pochopit principy vzduchotechnických systémů a ujasnit si, který je vhodný pro Vaši stavbu. V případě, že ani zde nenaleznete vysvětlení, neváhejte nás kontaktovat a vyžádat si další materiály, nebo osobní konzulataci.

Regulátor MRKaždý vzduchotechnický systém potřebuje nějaký způsob regulace, nebo chcete-li řízení. Zde naleznete popis jednotlivých variant spolu s jejich výhodami a nevýhodami.

Průměrný příkon ventilační jednotky se započtením 1 hodiny denně vyššího stupně výkonu pro vaření. Tento údaj vychází z francouzské legislativy RT 2005 a jedná se o nejkorektnější údaj skutečné spotřeby energie. Kromě již zmíněného 1 hodinového vyššího chodu počítá s instalovaným potrubím odpovídajícímu typu jednotky (byt, dům).

Logo Micro-WattVšechny jednotky s tímto označením jsou vybaveny stejnosměrnými motory s elektronickou komutací. Tyto jednotky se vyznačují kromě výrazně tichého a kultivovaného provozu, také výrazně nižší spotřebou, než ventilace s klasickými motory.